Exclusive: Airthings Wywiad na temat czujników jakości powietrza

Kochamy nasze nastawienia konfiguracji (składa się z fali plus, mini i koncentrator fali) i był szczególnie ekscytujący, gdy wizualizowali zmiany w naszej jakości wewnętrznej powietrza, gdy wyprowadziliśmy się naszego tymczasowego zakwaterowania w nowym domu z systemem MVHR.

Airthings.

Øyvind Birkenes jest dyrektorem generalnym Airthings, a Spółka jest w misji, aby upewnić się, że ludzie na całym świecie przejąć kontrolę nad ich jakością powietrza wewnętrznego. Birkenes przynosi ponad 20 lat doświadczenia w branży, wraz z tłem technicznym, które zdobył mu stanowisko dyrektora generalnego w tej firmie norweskiej technologii.

Cześć Øyvind, możesz podsumować misję Airthings dla nas, jaki jest ostateczny cel dla firmy?

Airthings jest na misji, aby upewnić się, że ludzie na całym świecie rozpoznają wpływ jakości powietrza wewnętrznego i przejąć kontrolę nad ich zdrowie dzięki prostym, zrównoważonym i dostępnym technologicznym rozwiązaniom Radon i jakości powietrza monitoruje niezbędny i uniwersalny element każdego budynku.

Byliśmy naprawdę zafascynowani danymi z naszych urządzeń Airththings, zwłaszcza zaskakującą zmianę, że udało nam się pokazać, gdy przenieśliśmy się do nowego zautomatyzowanego domu z jego MVHR (patrz wykres poniżej). Ale czy trudno jest dostać ludzi zainteresowanych własną jakością powietrza?

Nadal jest niewystarczająca świadomość jakości, jakość powietrza krytych ma na naszym zdrowiu. Ale rzeczywistością jest to, że spędzamy średnio 90% naszego czasu w pomieszczeniu, gdzie stężenia szkodliwych zanieczyszczeń wynoszą od dwóch do pięciu razy wyższe niż na zewnątrz. Długotrwałe narażenie na zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach może powodować różnorodne kwestie zdrowotne. Budując świadomość, możemy chronić ludzi przed zapobiegawczym chorobami, takimi jak rak płuc. Monitorowanie jakości powietrza w domu jest najłatwiejszym krokiem, który możesz podjąć, aby zapewnić, że powietrze, a twoja rodzina oddech jest tak zdrowa jak może być. Gdy zrozumiesz, co powoduje problem, możesz dokonać małych zmian w swoich nawykach i podejmować działania w celu zmniejszenia skutków tych zanieczyszczeń powietrza.

Wspaniale było dodać nowy hub do naszego systemu, co oznacza, że ​​nasze czujniki są teraz online. Czy możesz nam powiedzieć o technologii za systemem Airthings SmartLink?

Airthings SmartLink to forma komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu, opracowanych przez Airthings. Opiera się on na protokole komunikacyjnej Sub-1 GHz i jest przeznaczony do silnej solidnej łączności do około 100 m / 330 stóp. Hub pozwala pozostać w kontakcie z urządzeniami i dostęp do aktualnych danych z dowolnego miejsca za pomocą SmartLink i Internetu, zamiast Bluetooth.

Jest wiele reklam wokół szkodliwych skutków PM2.5. Czy uważałeś dodanie czujnika dla tych cząstek?

Zawsze szukamy sposobów na ulepszenie naszych produktów, więc wszystko, co mogę powiedzieć, jest stroi!

Nasza fala Mini czujnik zyskała niedawno nową funkcję wykrywania formy z aktualizacjami oprogramowania AIR. Zawsze świetnie się obudzić do nowych funkcji, czy korzystasz z uczenia się maszyny, a zobaczymy więcej nowych funkcji dostarczonych w ten sposób w przyszłości?

Wskaźnik ryzyka formy jest wirtualnym czujnikiem, który stosuje analitykę chmurową, inteligentne algorytmy i ucząca się maszynę do istniejących danych z naszych czujników, aby zapewnić prawdopodobieństwo wzrostu formy w miejscu wewnętrznym. Wirtualne czujniki są innowacyjnym sposobem wykorzystania istniejących danych do uzyskania nowych spostrzeżeń.

Nabyłeś energooszczędną firmę czujnika – szczelne – ubiegłego roku. Jakie masz plany na przyszłość tutaj, a zobaczymy nowy sprzęt z Airthings, który obejmuje czujniki energooszczędne?

Optymalizacja wykorzystania energii i powietrza wewnętrznego w budynkach jest opłacalnym sposobem znacznego zmniejszenia niepotrzebnych emisji dwutlenku węgla. Około 10% zużycia energii można zbawić poprzez optymalizację ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, a średnio 15% zużycia energii może być zapisywane przez wyrównanie ciśnienia wewnętrznego i zewnętrznego. Łącząc technologie Airtight’s and Airthings, możemy zaoferować rozwiązanie wszechstronne w celu poprawy efektywności energetycznej, zapewniając jednocześnie bezpieczne i produktywne środowisko wewnętrzne dla naszych klientów biznesowych. Naszym celem jest pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie zarówno ludzi, jak i planety.

Czy masz otwarte interfejsy API, które moglibyśmy użyć, na przykład, aby nakarmić nasze dane czujnika Airthings do naszego systemu automatyki domowej Loxone lub odwrotnie?

Obecnie tylko nasze rozwiązanie dla firm oferuje otwarte interfejsy API oprócz innych integracji. Nasze interfejsy API dla konsumentów nie jest obecnie otwarte dla publiczności, ale robimy integracje z Asystentem Google, Alexą i IFTTT.

Jeszcze raz dziękuję, gdzie jest najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się więcej o Airthings?

Możesz odwiedzić naszą stronę internetową na stronie www.airthings.com i śledzić nas na temat mediów społecznościowych, Facebook, LinkedIn, Twittera i Instagram, aby być na bieżąco z naszymi wiadomościami!

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest5.
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *