Uaktualnianie sieci domowej do Gigabit

Prowadziliśmy przełącznik Ethernet 10/100 w automatycznym domu, ponieważ przeprowadziliśmy się prawie 10 lat temu. Z znacznie większą liczbą gadżetów na LAN – obecnie zbliżonych do 40 adresów IP (patrz lista poniżej), a także o coraz większych danych poruszających się po naszej sieci, nadszedł czas, aby uaktualnić do przełącznika gigabit 10/100/1000.

Nasz przełącznik żyje w stojaku 19 ″ w węźle zerowym, a więc wymagamy jeszcze jednego systemu RackMount, aby wymienić 10/100. Mając świetną obsługę z poprzedniego NetGear FSM726, a także słysząc wspaniałe rzeczy o jego ogromnym rodzeństwie – Netgear GS724T postanowiliśmy spróbować.

Administracja – GS724T ma 24 porty 10/100/1000. Jest to „zarządzany” przełącznik sugerujący, że ma zwiększoną wydajność w porównaniu z fundamentalnym nie-zarządzanym urządzeniem. Interfejs przeglądarki internetowej umożliwia ekranowanie wydajności przełączania, konfigurowanie portów, a nawet konfigurowanie pni portów, VLAN, a także priorytetyzacji ruchu w sieci.

Szybkie i wściekłe – pod koniec dnia to, co naprawdę chcemy zrozumieć, jest dokładnie szybsze. W naszym częściowo naukowym teście skopiowaliśmy dane testowe 4,7 gigabajtu w naszym sieci LAN, wykorzystując stary przełącznik 10/100 Najpierw (od MAC Small na iMac-zarówno wykorzystujących karty gigabitowe), jak i wtedy test został powtórzony, gdy nowy nowy Przełącznik został zainstalowany.

Jak widać na poniższym wykresie, prawdziwe światowe korzyści płynące z aktualizacji są niezwykłe. Stary przełącznik zajął 7 miniutów, a także 8 sekund, aby skopiować plik, a aktualizacja spadła ten czas na zaledwie 1 minuty, a także 58 sekund – ulepszenie o 72%.

Warto również omówić, że okablowanie naszej sieci zostało zainstalowane w naszym domu ponad 10 lat temu, a także CAST5 (nie CAT5E). Tak więc w sumie doskonały wynik, a także naprawdę wartość podczas aktualizacji. Następnie na liście jest aktualizacja naszego serwera Jukebox do SATA, a także Gigabit NIC, jednak jest to jeden na jeden dzień.

Dostępne w Amazon

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1
NetGear JGS524-200eus prosafe 24-port Gigabit Ethernet Switch
5531 recenzji
101,99 £
Kup na Amazon

2
TP-Link 24-Port Gigabit Ethernet Switch, montaż/komputer stacjonarny, stalowa skrzynia (TL-SG1024D)
1321 recenzji
62,98 £
Kup na Amazon

3
Nie zarządzany przełącznik Ethernet TP-Link 24-portowy, stalowy obudowa, 19-calowy montaż (TL-SG1024)
544 recenzje
64,99 £
Kup na Amazon

Po opublikowaniu szybkiego obrazu naszego niedawno zainstalowanego przełącznika na Twitterze kilka dni temu, kilku naszych obserwujących (śledźnas na twitter.com/ottomate) zapytamy, jakie gadżety IP użyliśmy. Jak gwarantowano, że jest to lista produktów obecnie w naszej sieci LAN (być może przegapiliśmy takie, które obecnie nie są aktywne)…

Router

PC Serwer CCTV

Home Automation Server PC

PC serwer szafy szafy multimediów

Kitchen Mac

PC Vista Media Center

Netbook

Laptop

Laptop

Telewizor apple

Gry na konsolę

Sonos Zone 1

Sonos Zone 2

Sonos Zone 3

Sonos kontroler

Kamera wideo IP CCTV 1

Kamera wideo IP CCTV 2

Kamera wideo IP CCTV 3

Komputer nocny

Komputer kosmiczny AV

Xbox Media Center 1

Xbox Media Center 2

Xbox Media Center 3

Gry na konsolę

Telefon komórkowy 1

Telefon komórkowy 2

Telefon komórkowy 3

Przełącznik sieciowy

Apple Appsusule (sieć 802.11n)

Dostęp do wzmocnienia bezprzewodowego do punktu (sieć 802.11a/b/g)

Drukarka

Rama obrazu Wi-Fi

Keene IR przez moduł Ethernet 1

Keene IR przez moduł Ethernet 2

System alarmowy

Telefon VoIP

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki / zdjęcia partnerskie z Amazon Product Marketing API

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *