Wywiad: Sugestie gotowania w sezonie zimowym Susur Lee

Chef Toronto Susur Lee jest zrozumiała za równoważenie epikurejskich tradycji Chin z tradycyjną kuchnią francuską do uznania na całym świecie. Nie tylko bitwy na stadionie Iron Chef America Kitchen Area (gdzie połączył się z ciężkim Bobby Flay), jego restauracja Susur w Toronto dokonała listy 50 najlepszych restauracji na świecie. Jednak Lee pozostaje pokorny: jego preferowane urządzenie do gotowania pochodzi ze sklepu z narzędziami, a także przekroczy miasto na idealny filiżankę Joe.

House & Home: Jakie nowe wzorce jedzenia kochasz?

Susur Lee: Żywność napędzana na zdrowiu i odnowy biologicznej oferowana na rynku najlepiej teraz o niskim węglowodanach. Jednak musisz odkryć najlepszą równowagę, w przeciwnym razie zimą masz chłodne stopy! Jem naszą sałatkę z jarmużu z orientalną gruszką, tofu, korzeniem Burdock z sosem z nasion sezamu przez cały rok; Jest to także jedna z wielu wybitnych potraw w naszych restauracjach. Musisz korzystać z produktów sezonowych. Ta sałatka jest tak idealna zimą, a także zdrowa.

H&H: Czy jest ostatnio konkretny komponent, który ostatnio zależy od dużej oferty?

SL: Wierzę, że kawa jest wyjątkowo niedostatecznie wykorzystana w jedzeniu. Możesz go użyć do jagnięciny solanki, polędwicy wieprzowej lub indyka. Korzystanie z kawy, a także przypraw, takich jak imbir, cynamon, a także kardamon w marynatie, tworzą tak gościnny aromat tej pory około roku. Używam również sodastream do marynacji mięsa, co czyni go znacznie bardziej soczystym. Wiele osób nie wierzy w solanie mięsa w domu. Możesz użyć dowolnego smaku, który lubisz, jeśli lubisz pieprz, możesz dodać redukcję toniczną z czarnego pieprzu. Istotne jest to, że bąbelki sodowe rozkładają masę mięśni, a także tłuszczu mięsa, więc staje się ono znacznie delikatniejsze, a także pomaga marynadzie również przenikać znacznie szybciej.

H&H: Czy masz preferowany specjalny gadżet?

SL: Ważna jest para grubych rękawiczek piekarnika. Używam nieco rozwidlonego dłuta ze sklepu ze sprzętem do lodów, a także sorbet. Doskonale nadaje się do zbierania gelato, w niektórych przypadkach, gdy bierzesz go z zamrażarki, tak trudno jest zbierać.

H&H: Wypełnij puste: nie mogę spędzić dnia bez…

SL: Kiedy byłem młody, nigdy nie byłem tak bardzo zainteresowany kawą ani nie wierzyłem w to. Jednak podoba mi się dekadenckie bogactwo funta Ezry na DuPont. Szaleję za tym. W niektórych przypadkach nie dostają go raczej najlepiej, ponieważ pozwalam im zrozumieć, że smak jest wyłączony!

H&H: Jeśli możesz wybrać tylko jeden rodzaj kuchni do jedzenia, co by to było?

SL: To musi być azjatyckie! Odbywam liczne podróże do Singapuru w mojej restauracji Chinois, więc zawsze szukam rzeczy, których nigdy nie widziałem. Zawsze znajduję tam „nowe” metody gotowania, które są naprawdę niezwykle starożytne.

Wypróbuj aromatyczny pieczony drobi Susur marynowany z kawą, a także pomarańczową toniką, a także sprawdziłem tutaj znacznie więcej specjalnych wywiadów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *