Inteligentne domy oferują pomocną rękę

Raporty witryny BBC News…

„Inteligentne domy przyszłości będą zawierać nie tylko projektantów i meble, ale będą one również wypełnione inteligentną technologią, która bardziej interesuje się codziennym życiem – naukowcy z doradztwa technologicznego Accenture pracują nad sposobami, aby pomóc domom w zobaczeniu, co ich mieszkańcy robią.

Praca ma na celu pomóc starszym ludziom poprzez dostrzeganie trudności, zdiagnozowanie problemów zdrowotnych, zanim staną się poważni, i zwalczanie samotności, ułatwiając utrzymywanie kontaktu z rodziną.

W końcu projekty mogą produkować produkty, które praktycznie pomagają każdemu zachować zdrowie lub pozostać w kontakcie z przyjaciółmi… głupie miejsce zamieszkania

Marion Mesnage, starszy specjalista w Accenture Labs, powiedziała, że ​​opracowano wiele technologii, nad którymi ona i jej koledzy pracowali, aby pomóc społeczeństwom poradzić sobie ze starzejącymi się populacjami.

Możesz odtwarzać szkice za pośrednictwem wideo. Według szacunków ONZ do 2050 r. Około 20% osób będzie miało 60 lat lub więcej. W krajach rozwiniętych liczba może wzrosnąć nawet do 33%

Pani Mesnage powiedziała, że ​​nie tylko emerytowie potrzebowali pomocy, aby poradzić sobie.

Statystyki wykazały, że opiekunowie byli dwa do trzech razy znacznie bardziej narażeni na leki do leczenia depresji, lęku i bezsenności niż jakakolwiek inna grupa, powiedziała. Aby pomóc ludziom radzić sobie, badacze akcentu koncentrują się na pięciu głównych projektach:

Perswazyjne lustra

Tabele łączne

Udostępnione książki z złomu

Interaktywne zdjęcia

Monitorowanie aktywności

Perswazyjne lustro manipuluje obrazami osoby w czasie rzeczywistym w zależności od tego, co robili przez cały dzień. Pani Mesnage powiedziała, że ​​można go wykorzystać, aby zachęcić ludzi do prowadzenia zdrowszego życia, pokazując, co by się stało z ich wyglądem, gdyby nie ćwiczyli i nie patrzyli na to, co jedli. Tabela łączna wykorzystywałaby konferencje wideo i projektory, aby umożliwić ludziom granie w gry takie jak szachy lub szachy, mimo że były w różnych lokalizacjach.

Udostępnione książki złomowe pozwoliłyby poszczególnym członkom rodziny wniesienie wkładu obrazów, wiadomości i wideo do jednego elektronicznego dziennika, na które każdy mógłby obejrzeć i przeglądać ”

Przeczytaj pełną historię tutaj

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *