Kiedy serwer domu umiera – ocena UPS

Kilka dni temu mieliśmy 27 -minutową awarię zasilania podczas burzy błyskawicy w pobliżu automatycznego domu. Nie jest to niezwykłe zdarzenie samo w sobie – jednak miało to być znacznie bardziej znaczące. Po kilku dniach płaczu, a także niszczenia zębów, tutaj są wyciągnięte wnioski, a także dlaczego mamy teraz nieustanne, ale wydajne UPS na naszym serwerze.

Śmierć jazdy – w niektórych przypadkach rozcięcie zasilania lub przypływ zabije Twojego zasilacza. Jednak przy tej okazji próbując ponownie uruchomić nasze urządzenie do szafy grającej, zrozumieliśmy, że to był toast. To był jedyny dysk, którego ponownie użyliśmy ze starego serwera-być może głupio-raczej starszy napęd IDE. Próbowaliśmy zapisać wszystkie zatoki SATA dla ogromnych dysków danych, a także wykorzystać linię IDE na dysku bagażnika.

Kiedy opracowaliśmy nasze pudełko WHS w zeszłym roku, stwierdziliśmy to: „Wycofanie dysku systemowego WHS wydaje się być słabym linkiem w obecnej wersji [Windows House Server]. Z tego, co widzimy, nie ma prostej metody, aby to zrobić, pasek posiadający osobny system ROB 1 tylko dla niego. Partnerstwo między partycją C: zarówno partycję D: Storage Pool musi być zsynchronizowana, więc obrazowanie systemu operacyjnego z akronisem / duchem lub podobnym będzie nieaktualne, a także z tego powodu bezużyteczne . Niemniej jednak, jeśli umiera dysku systemowy, powinieneś być w stanie skonfigurować nową wersję WHS na nowym dysku, który następnie ponowne zdobycie dostępu do swoich danych niekształconych, choć po utracie każdego rodzaju dodawania -ins lub inne dostosowanie do WHS. ”

Lucky – a także to [okazało się] dość precyzyjne – nasze dane przeszły przez (Uff), jednak wciąż jest znaczący ból, a także czas przestoju w tym, aby przywrócić sytuację, a także ponowne uruchomienie. Urządzenie musi dowiedzieć się ze stojaka, pokrywki, martwy napęd zamieniony na nowy. Zgodnie z tym zależy od godzin ponownej instalacji systemu operacyjnego (upewnij się, że wybierz serwer „ponownie zainstaluj” w takiej sytuacji – patrz FAQ). Potem są szofery do znalezienia, ważne aktualizacje, a także ponowne uruchomienie. Jak powiedzieliśmy powyżej, całe dostosowanie również zostaje utracone. Nasz serwer tworzył kopię zapasową najważniejszych danych do zewnętrznego dysku USB z wykorzystaniem Syncback, oprócz tworzenia kopii zapasowej 30 GB do chmury za pomocą Jungledisk.com. Aplikacje te musiały zostać ponownie zainstalowane, a także skonfigurowane, a także zniknęło także wiele niezbędnych dodatków WHS-menedżer dysk-potrzebujących znacznie więcej pracy.

Dodaj do tego element frustracji, gdy reszta domu nie może uzyskać dostępu do swoich wideo lub danych muzycznych przez wiele dni, a także zdajesz sobie sprawę, dlaczego 60 funtów wydane na UPS nagle wydaje się niezwykle wielką wartością pieniądze.

Programu, ta część historii ma atmosferę zamykania stałych drzwi po przykręceniu koni, jednak chcemy się upewnić, że to nie przydarzyło się nam (ani tobie).

APC Powerchute – kliknij w pełnym rozmiarze wersja

Nigdy więcej – wciąż wyobrażaliśmy sobie, że UPS była kosztowną bestią – myliliśmy się. Rozejrzeliśmy się za odpowiednim projektem, a także wybraliśmy kopie zapasowe APC 60 GBP CS 350 po zaleceniu. To fajna jednostka, cicha, a także z obsługą wielu systemów operacyjnych, w tym WHS. Podoba nam się ta metoda jej bateria jest szybko eliminowana do wymiany w przyszłości.

Nasz serwer zużywa około 100 watów, a także aplikację APC przewiduje około 25 minut pracy na baterii. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​będzie to utrzymywało podczas wielu cięć zasilania – z których świetne 90% to „migotanie” lub wyłączone przez sekundę lub dwie, a następnie z powrotem na różnorodność. Co istotne, chroni także serwer przed wzrostami mocy.

Aplikacja UPS działa na serwerze, a także komunikuje się z pakietem baterii za pośrednictwem USB (lub serial). W przypadku dłuższego wycięcia zasilania aplikacja zainicjuje zarządzane wyłączenie lub hibernację serwera, zanim jego bateria uruchomi się na płasko-zapewnia, że ​​dane są wolne od ryzyka od uszkodzenia.

System ma z tyłu 4 x C14 IEC. 3 z nich to bateria dostarczana z czwartym, zapewniającym samą bezpieczeństwo przypływu. Możesz szybko wyprodukować płytę przedłużającą w swoim węźle zero dostarczonym z jednego z gniazd baterii. Łatwo jest podłączyć router (stosunkowo niski zasilany), bezprzewodowy dostęp do punktu, przełącznik itp., Aby serwer, a także laptopy mogą nadal uzyskać dostęp do sieci podczas wycięcia zasilania (dostarczanie usługi telefonicznej pozostania powszechnie przypadek). CS 350 ma również gniazdo RJ-45/DSL, aby zabezpieczyć router przed gwałtownym.

Graj nie pracują-więc minęły czasy, w których UPS był kosztownym wysokiej klasy lub odkryty tylko w serwerach firmowych. Teraz nie ma powodu, aby nie podać danych, że dodatkowa warstwa ochrony, a także zapewniała ci spokój. Spędźmy te godziny, a także dni na oglądaniu naszych filmów, a także słuchaniu naszej muzyki, zamiast ponownie budowania serwerów!1043 recenzje

APC autorstwa Schneider Electric Backs Bx – BX1400UI – Zasilanie nieprzerwane 1400VA (AVR, 6 punktów sprzedaży IEC -C13, port USB, oprogramowanie do zamykania)
Back-Ups BX oferuje gwarantowaną moc, a także zabezpieczenia Furge dla komputerów stacjonarnych, sieci bezprzewodowych, konsole do gier, a także inna elektronika
1400 VA/700 watów – automatyczne zasady napięcia (AVR)
Aplikacja PowerChute Shutdown – złącze USB

147,59 £

Kup na Amazon

Dostępne w Amazon: WHS Server Awaria FAQ: Budowanie naszego DIY WHS

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki / zdjęcia partnerskie z Amazon Product Marketing API

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *