Projekt pralni i błota

Jak zaprojektować wstępne pralni-plus-mudroom, aby przechowywać czyszczenie, sprzęt na świeżym powietrzu i sprzęt sportowy.

P: Renowuję dom mojego wspaniałego dziadków (zbudowany w 1912 r.) I chciałbym wskazówki dotyczące przekształcenia oryginalnej kuchni w błocie/pralnię. Przestrzeń nie działa już jako kuchnia i ma wejście od podwórka.

– S.P., Charlottetown, Pei

A. Mudroom dotyczy organizacji, więc staraj się nie oszczędzać na przestrzeni podczas jej planowania. Ponieważ wejście jest poza twoim podwórkiem, działania, które lubisz tam, będą odgrywać istotną rolę w określaniu potrzeb w zakresie przechowywania. Lubisz ogród? Czy zabawiasz na zewnątrz? Projektant wnętrz może pomóc w ustaleniu, jakiego rodzaju przechowywania potrzebujesz i wymyślić wydajny układ w pomieszczeniu/pralni. Twój projektant może również pomóc w powiązaniu wystroju pokoju z resztą domu i pomóc w znalezieniu dobrego producenta szaf.

W przypadku każdego projektu błota/pralni należy wybrać podłogę, która jest solidna, nieskórna, łatwa do czyszczenia i ukrywa brud. Utrzymuj przestrzeń jasną i zachęcającą, z dużą ilością dobrego oświetlenia wielokierunkowego i zadań oraz tak naturalnym światłem, jak to możliwe.

Oto kilka pomysłów, które możesz chcieć uwzględnić w swoim błocie/pralni:

Rozważ budowę szafy z przesuwanymi drzwiami, aby pomieścić stosy pralki i suszarkę, które można ukryć, gdy nie jest używana. Pamiętaj, aby włączyć dobrą powierzchnię licznika lub stołowego do składania prania, a także półki na ścianie do trzymania zapasów prania.

Wbudowana ławka do zakładania butów i butów, z szufladami poniżej rękawic, rękawiczek, obuwia lub innych przedmiotów sezonowych, powstrzyma bałagan.

Haczyki nad ławką mogą pomieścić codzienne kurtki i płaszcze, aby ułatwić dostęp, podczas gdy zamknięta szafa może pomieścić rzadko używany sprzęt zewnętrzny, parasole itp.

Jeśli ogrodnictwo jest twoim hobby, rozważ zainstalowanie zlewu doniczki. W połączeniu z kranem montowanym na ścianie zlew doniki jest korzystny dla roślin podlewających, napełniania wiader i doniczek płukania. Szafki do przechowywania poniżej mogą pomieścić narzędzia, pojemniki, nawozy i inne muston związane z ogrodnictwem.

Mudroom może również podwoić się jako biuro domowe: stwórz obszar zarządzania domem z specjalnie zbudowanym biurkiem, szafkami i deską korkową.

Rozważ dodanie spiżarni do przechowywania suchych towarów i dodatkowych potraw.

Jeśli masz zwierzęta domowe, narożnik o niskim ruchu może stać się wyznaczonym miejscem do karmienia dla twoich futrzanych przyjaciół. Wyciągające spiżarnie są optymalne do trzymania dużych ilości suchej karmy dla zwierząt domowych. Kosze mogą przechowywać zabawki, szczotki i inne niezbędne zasady zwierząt, a haczyki zamontowane na ścianie mogą trzymać smycze.

Utwórz centrum recyklingu do sortowania i przechowywania recyklingu: trzymaj niebieskie pojemniki poza zasięgiem wzroku w dużym, niestandardowym pudełku, które po zamknięciu może również podwoić się jako ławka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *