RFXCOM – Integracja ekranu BT House VP1000/Visonic to Homeseer

Przesłanie Craig – W tym artykule omówiono odbiornik Visonic RFXCOM oferowany z www.rfxcom.com, a także dokładnie, jak można go szybko wykorzystać do zintegrowania wizonów lub System alarmowy ekranu domowego BT VP1000 z Homeseer. Alarm VP1000 z BT od jakiegoś czasu śledzi mój dom.

Przed zakupem alarmu byłem sceptycznie nastawiony do różnorodności, a także niezawodności protokołu bezprzewodowego. Odkryłem świetną ofertę w Internecie, która zawierała dodatkowe kluczowe klejenie, a także PIR, a także uważałem, że podejmę niebezpieczeństwo, a także zapewnić próbę. Po zainstalowaniu alarmu byłem zaskoczony niezawodnością, a także różnorodnością urządzeń bezpieczeństwa, różnorodność Visoni PIR jest naprawdę znacznie lepsza niż istniejąca instalacja Wi -Fi.

Następnym krokiem było zintegrowanie alarmu z moim systemem HA, prowadząc Homeseer 2.0. Chciałem pozwolić, aby system HA był bardziej świadomy tego, co działo się zarówno w środku, jak i poza domem. Moim głównym planem jest posiadanie kilku „stanów” domowych, w których gadżety mogą być wyłączone, gdy dom jest w trybie „snu” lub w trybie „poza nią”. Na przykład, jeśli dom rozumie, że śpimy lub zniknie, może zasilać gadżety, które nie wymagają, aby być włączonym, np. Wzmacniacze, gracze Sonos Zone, drukarki laserowe, odbiorniki FreeView itp. Chciałbym, aby system zrozumiał określony określony samochodów domowych, np. Zaparkowane na zewnątrz, zamknięte/uzbrojone itp.

Zrozumiałem, że VP1000 był naprawdę visoniczny, a także odkryłem, że można skonfigurować panel zarządzania, aby wysłać x10 za pomocą XM10U. VP1000 został skonfigurowany do wysyłania sygnałów x10, w których z kolei filtrowano/przetworzono przez Homeseera, a także w razie potrzeby, x10 wysłany przez CM10. To rozwiązanie zadziałało, jednak nie byłem zadowolony z prawdy, że protokół X10 był wykorzystywany z panelu alarmowego do Homeseera. Chciałem zmniejszyć liczbę gadżetów wykorzystywanych do integracji, a także idealnie opóźnienia.

RFXCOM – W mojej przeglądarce dla alternatywnego rozwiązania odkryłem stronę www.rfxcom.com. RFXCOM ma różnorodne produkty, które umożliwiają zintegrowanie gadżetów RF z typowym oprogramowaniem HA, w tym Homeseer, Misterhouse itp. Produktem podstawowym jest interfejs USB, który umożliwia zainstalowanie 2 modułów dziecięcych.

Różne moduły są oferowane dla różnych protokołów/częstotliwości, np. X10, IKEA Koppla, Visonic itp. Patrz www.rfxcom.com.

Odbiornik RFXCOM wyglądał dla mnie szczególnie fascynująco, moim jedynym obawą było to urządzenie USB, więc należy je znaleźć w pobliżu komputera HA. Panel alarmowy znajduje się na jednym końcu domu, a także na PC w prawie przeciwnym rogu domu na innej podłodze. Chociaż panel alarmowy ma doskonałe wisoniowe odbiór ze wszystkich urządzeń, nie rozumiałem, czy miejsce odbiorników PC/RFXCOM. Wziąłem pogrążenie i postanowiłem kupić RFXCOM za pomocą modułu odbiornika visonicznego.

Odbiornik RFXCOM, a także moduł visoniczny pokazany za pomocą CD oprogramowania/sterowników/dokumentacji. Przed zainstalowaniem dowolnego rodzaju nowych sterowników/oprogramowania w moim systemie HA zawsze lubię najpierw testować na komputerze testowym. Zapewniło to, że system HA pozostaje niezawodny, a także nie podlega konfiguracji beta/testu. Kierowca USB jest dostarczany na płycie CD, ale odkryłem, że nowsza wersja jest oferowana na stronie www.ftdichip.com. Zainstalowałem nową wersję, a także podłączyłem odbiornik Visonic RFXCOM do komputera, nowy sprzęt wykryty na komputerze, świetny! Trochę problemu, wykryty sprzęt był „Microsoft Serial Ballpoint Mouse”, Ooops !! Szybki Google, a także odkryłem, że jest to typowy problem, szczególnie w przypadku gadżetów, takich jak moduły GPS USB. Jeśli Windows wykryje „M” w danych szeregowych, „Plug & Play” zakłada mysz szeregową. Rozwiązaniem jest wyłączenie wyliczenia szeregowego w gadżecie USB od systemu Gadżet Manager w panelu zarządzania. Wyłącza to „wtyczkę i odtwarzanie” po szeregowej stronie układu USB, a następnie funkcjonuje poprawnie.

Okazuje się, że gdybym zainstalował konkretną wersję sterownika dostarczonego na płycie CD, nie miałbym tego problemu.

Teraz zainstalowałem RFXCOM, chciałem sprawdzić zasięg. Na płycie CD znajduje się niewielkie narzędzie „RFreceiver”, można to wykorzystać do sprawdzenia łączności z RFXCOM, a także dekodowanie wyjścia RF. Spacerowałem po domu, a także zweryfikowałem, że RFXCOM znaleziony w rogu domu może odebrać RF ze wszystkich PIR BT/Visonic, a także z klawiszy za drzwiami. Następnym krokiem było przetestowanie z Homeserem.

ACRF – Ponieważ RFXCOM jest określany jako całkowicie kompatybilny z procesorem RF AutomationCraft to wtyczka Homeseer oferowana ze strony aktualizacji Homeseer, wierzyłem, że spróbuję wniosku o 30 -dniową licencję oceny. ACRF wymaga pewnej konfiguracji wstępnej, a także można to zrobić tylko wtedy, gdy Homeseer działa w trybie interaktywnym (nie działa jako usługa), jednak jest to tylko konfiguracja wstępnaAby uzyskać mapowanie Visoni IDS na urządzenia internetowe. Jest to prosta jednorazowa operacja wyzwalania PIR, otwierania drzwi, nacisku klawisza na klucz, a następnie patrzenie na dane dziennika, aby zobaczyć identyfikator Visonica, a także mapowanie tego identyfikatora na urządzenie Homeseer. Po skonfigurowaniu gadżetów Homeseer można ponownie uruchomić jako usługę.

Teraz aplikacja została zainstalowana na moim komputerze HA, „dom” rozumie teraz, kiedy jesteśmy w domu, poza nią, spanie itp. Jestem w trakcie komponowania zdarzeń, które mogą wyłączyć gadżety, gdy nie są wymagane

Werdykt – RFXCOM został teraz powiązany z moim serwerem HA, a aplikacja ACRF została zainstalowana od około tygodnia. Przed zakupem byłem sceptycznie nastawiony do interfejsu USB, a także zakresu RF, jednak od czasu korzystania z rozwiązania jestem bardzo zadowolony z wyników. Protokół visoniczny, a także odmiana odbiornika Visonica RFXCOM, a także sprawdzenie błędów przekroczyły moje oczekiwania.

„Dom” rozumie teraz, kiedy jesteśmy w domu, z dala, śpiący itp. Jestem w trakcie komponowania zdarzeń, które mogą spowolnić gadżety, gdy nie są wymagane, a także idealnie zaoszczędzić niektóre grosze poza wydatkiem energii elektrycznej, które mogę wykorzystać Do przyszłych zakupów HA.

Przyszłość – odkryłem, że BT House Monitor/czujniki visoni mają wtórne skontaktowanie się z dostępnym, więc każdy czujnik może sprawdzić 2 strefy 2 „Strefy”. Planuję wykorzystać dodatkowe strefy dla zintegrowanego dzwonka/systemu wejścia.

Planuję również próbować kształtować czujnik Visoni w pojazdach domowych, a także wykorzystać czujnik do ekranu, jeśli pojazdy znajdują się na napędu, a także w stanie zamkniętym/odblokowanym.

Chcieć więcej? – Śledź nas na Twitterze, jak my na Facebooku lub zapisz nasz kanał RSS. Możesz nawet otrzymywać te wiadomości dostarczane za pośrednictwem poczty elektronicznej, bezpośrednio do skrzynki odbiorczej każdego dnia

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *